Det er blusefest i salongen!! King Louie har kommet med hele fire lekre blusenyheter samtidig, så denne uka blir det blusebrev!
Hos oss er det jo for så vidt blusefest hele året, for er det et plagg vi setter utrolig høyt så er det nettopp bluser! Dere som har vært i butikken vår på Løkka, vet at den bugner av de lekreste vintagebluser fra Japan. Våre dyrebare skatter er disse blusene, og snart blir tilgangen til disse skattene enda større.....jeg sier ikke mer🤭😉 Men det er jo slik med vintage at det kun er en av hver, og da skal man ha flaks med at både størrelse, farge og stil matcher til akkurat den du vil ha! Derfor plukker vi også ut noen skatter som vi har i alle størrelser, og som vi synes er klassikere som du kan style til utallige antrekk og ha i garderoben din år etter år.
Nydelig bringebærrød blondebluse fra King Louie (eller reddikrød om du vil!) Bytt ut det svarte båndet med et silkebånd da vel!
Først ut er denne nydelige blondeblusen i en dyp bringebærrød farge! Elia heter denne og er en klassisk blusemodell med liten skjortekrage, smale ermer og brede mansjetter. Blondestoffet er laget i bomullsblanding og har en kjempefin glans, akkurat passe pyntet til å kunne brukes både på jobb og til fest. Det svarte sløyfebåndet i halsen er avtagbart og kan enkelt byttes ut med et annet bånd. Hva med et rosa silkebånd?🎀
Jeg har på meg en svart singlet under, da den lyse bhen min ble veldig synlig på bildene, men jeg kunne fint brukt en svart bh under, det er nok det jeg vil velge så lenge det er varmt nok i lufta. Blonden er ganske tett og ikke så gjennomsiktig. Men plutselig blir det kaldt, og jeg kommer til å bruke den svarte Stay Warm toppen under resten av året🥶😜 Blusen er normal i størrelsen og jeg bruker min faste størrelse 36 i denne, Caterina bruker størrelse 44.
Nyyydelig kremhvit Carina-bluse med blanke spetter i stoffet🤩 SÅ fin og utrolig enkel å style til alle antrekk!
Neste bluse ut er denne lekre kremhvite☁️ Dette er Carina-modellen som King Louie har hatt i alle år, og som mange av dere kjenner godt. Carina er også en klassisk blusefasong, men med noen ekstra detaljer som store ballongermer, fine legg ved skulderen, en liten pufferm, og et flott ryggstykke. De forseggjorte detaljene gjør at denne modellen oser kvalitet.
Det silkemyke EcoVero-stoffet har glansede spetter i seg som selvfølgelig løfter blusen til nye høyder, spør du oss🤩 Her er det vel nesten ingenting som ikke passer til? Skinnbukser, olabukser, dressbukser, Frida pants, Hepburn pants, ja jeg tror det er kun joggebukse jeg ikke ville brukt tid denne! Og det samme med skjørt- så her er det bare å velge og vrake i stiler og sette sammen ulike antrekk og du vil komme langt med utgangspunkt i èn bluse!
Denne blusen er også normal i størrelsen og Caterina har på seg sin faste størrelse 44, og jeg bruker 36.
Så har vi fått inn Karen! Denne blusen ligner på Elia i snittet, men har legg foran på brystet og fine stikninger i gulltråd✨ Den rustrøde fargen er min store favoritt om høsten og den blir ekstra glødende og fin i dette blanke viskosestoffet med glinsende spetter🤩🍁 Jeg får litt western-vibber av denne og synes det var gøy å kombinere med de frynsete Donna-øredobbene fra Caroline Svedbom til! Jee Haw🐴🤠
Har du det blanke satengskjørtet fra King Louie som vi hadde i vinter ( vi har noen veeeldig få igjen på salg!) ser jeg for meg at også dette ville være en utrolig fin match til denne blusen, sammen med et par høye støvletter i brunt skinn...nam😋 Det er jo deilig med en ny sesong, og jeg får alltid lyst til å kle meg i brune og gyldne toner nå utover🌆 🍂
Snakker om blått så kommer jeg til den siste av de fire nye blusene, og den er midnattsblå🌃 🤩Også denne med flotte blanke strukturer i stoffet, her i form av striper. Marisa, som den heter er romslig i størrelsen og har store ballongermer med en liten puff og brede mansjetter. Caterina bruker sin faste størrelse 44 og som dere ser er den romslig og god, men vi synes det er kult at den sitter litt løst. Stapp den oppi en highwaist-bukse eller bruk den utenpå, det er like fint begge deler!
Marisa blusen i en dyp blåfarge som er utrolig fin! Silkemykt EcoVero-stoff som i de fleste av King Louies vevde stoffer gjør den til en drøm å ha på seg. Pustende, lett og silkemyk🥰
Til dagens fotoshoot gikk jeg som sagt for de nye Peppa buksene fra King Louie! De er i gråsvart denim og har store vide bein! Så tøffe🙌 Disse er ganske lange i beina, så en bukse for alle dere høye flotte damer som har savnet lange bukser. Og for oss som er litt kortere i lortfallet funker de fint med en liten hel på skoa, eller å klippe dem av litt og bruke dem med en litt rufsete tøff kant. Peppa pants er laget i 100% økologisk bomull og sitter godt og høyt i livet, akkurat slik vi elsker det😍 Low waist-trenden som mange unge har slengt deg på kommer nok ikke til oss med det første nei🙅♀️😆 èn gang highwaist alltid highwaist!
Caterina har på seg de grønne Frida pantsene til sine bluser, og både Frida og Hepburn i alle farger er selvfølgelig sikre vinnere til alle disse blusene. Våre egne bukser er jo laget nettopp med tanke på at de skal være perfekte til bluser, som jo er vårt signatur-antrekk hos Dianas. En klassisk høytlivsbukse og en bluse, og du er kledd for enhver anledning! Sprit opp med ulike belter og lass på med smykker til blusen som du knepper litt dypt ned i utringningen...sleng en fin blazer over og du er good to go til hva det skulle være😎🙌
Tilbehør🌟
Jeg kunne skrevet en hel dag om bluser og tilbehør, men det er for mye som skjer! Åhh, jeg er sprekkeferdig av spenthet på å fortelle dere hva vi holder på med om dagen...kanskje neste uke!?! Mulig vi drypper litt på stories, så følg med da dere! Algoritmen er vrien om dagen, så det er så få av dere som følger oss som får med dere innholdet vi stadig oppdaterer med på stories. Der kan du følge med på alt det gøye som skjer, både på innkjøp av nye varer, behind the scenes i butikken, på kontoret med design av Dianas Vintage og så videre. Vi legger mye jobb og hjerte i å dokumentere Dianas-verdenen for dere, så det er litt kjedelig at Instagram algoritmen gjør det vanskelig for oss å nå frem til dere🥹
Så sees vi kanskje på Instagram inntil vi snakkes igjen neste uke?!
Bluse-antrukne klemmer fra Elise og alle jentene hos Dianas💓
🌈 🌈 🌈